معرفی و تاریخچه

یکی از کارهای ارزشمند و ماندگاری که از سال 1372 توسط اصحاب مسجد امام حسن مجتبی (ع) درمحله گلشن(کشن) شیراز شکل گرفت و آثار و برکات آن هر روز برای اهالی محل و حتی شهر شیراز محسوس و ملموس است، تاسیس صندوق قرض الحسنه ثامن الائمه(ع) و ثبت آن به شماره 524 می باشد . صندوق با برکتی که با همت جوانان مخلص و پیران روشن ضمیر برای مقابله با پدیده شوم رباخواری که در محل رونق گرفته بود و انسان های بسیاری را به خاک سیاه نشانده بود ؛ راه اندازی شد.

صندوق این افتخار را دارد که با سربلندی به اطلاع اهالی محل و همه کسانی که از اطراف و اکناف در تثبیت و تحکیم احیای این سنت الهی مساعدت کرده اند برساند که بدون هیچ ملاحظه ای و صرف نظر از دخیل کردن خط و ربط های سیاسی و قومیتی برای خدمت به عامه اقشار جامعه تاسیس شده و علی السویه به همه افرادی که در این صندوق افتتاح حساب نموده و عضو شده اند بدون هیچ گونه تبعیضی خدمات خود را ارائه نموده و در آینده نیز به لطف الهی به همین صورت می باشد. خدای متعال را شاکریم که به واسطه اخلاص هیات موسس و هیأت اجرایی توانسته ایم یکی از سنت های الهی که همان قرض الحسنه می باشد را تحقق بخشیم و منویات خداوند متعال را در قرآن کریم اجرایی نماییم.

توجه به دیگر نیازهای مشتریان ارجمند همواره مورد اهتمام و توجه هیئت مدیره و کارمندان بوده که از جمله آن ها میتوان به وصول چک انواع بانک ها و انتقال وجه از حساب های صندوق به حساب همه بانک های سراسر کشور اشاره نمود. لذا تدابیری اندیشیده شد که وصول چک ها به صورت رایگان و بدون دریافت کارمزد انجام شده و واریز وجه به حساب بانکی مشتریان، به صورت متمرکز و از طریق خدمات الکترونیک و اینترنتی در صندوق انجام شود، تا صندوق بتواند خدمات بهتری را بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتریان به اعضاء و خیرین امر قرض الحسنه ارائه نماید.

در حال حاضر صندوق قرض الحسنه ثامن الائمه علاوه بر پرداخت وام های نوبتی بدون بهره و صرفا با کارمزد که افتخاری بزرگ برای صندوق می باشد، وام های اضطراری و خارج از نوبت نیز به افرادی که حوادث پیشبینی نشده ای برای آنها اتفاق می افتد و نیاز مبرم به نقدینگی پیدا می کنند مانند برخی بیماری ها، موارد خاص دادگاهی، حوادث رانندگی شدید و... که با مراجعه حضوری به صندوق درخواست خود را ارائه کرده و صندوق پس از تحقیق و بررسی در صورت واجد شرایط بودن ، خدمت آنان پرداخت می نماید.

امید آن داریم، با توجه به دستورات حضرت باریتعالی در قرآن کریم ، معصومین علیهم السلام و همچنین منویات مقام معظم رهبری حفظه اله در خصوص اهمیت مؤسسات قرض الحسنه در رفع گرفتاری مردم ، شاهد همیاری و همدلی همه مردم عزیز و خیرین بزرگوار در جهت رشد و توفیق این مؤسسه در تمامی عرصه ها باشیم.

ان شاء الله تعالی

اهداف و برنامه ها

 

  • ترویج سنت  قرض الحسنه
  • ترویج و توسعه فرهنگ بانکداری اسلامی
  • اعطای تسهیلات قرض الحسنه بدون سود 
  • رفع کلیه نیازهای خدمات بانکی مشتریان (وصول چک، pos، انتقالات و ...)
  • مشتری مداری و جلب رضایت مشتری
  • تکمیل و ترویج خدمات الکترونیک، در راستای تکریم ارباب رجوع
  • مشارکت در امور خیریه و عام المنفعه و اعطای وام به نیازمندان
پیام مدیرعامل

تماس باما

نشانی: شیراز- بلوار مطهری جنوبی- جنب مسجد امام حسن مجتبی(ع)

تلفن: 38235726-071

نمابر: 38424247-071

کد پستی: 7185864339

پیام رسان سروش: splus.ir/samensan

ثامن الائمه

صندوق قرض الحسنه

نام کاربری
رمز عبور
نکات امنیتی

پیگیری پرداخت های قبلی

شماره پیگیری بانک
جستجو
شماره حساب/ وام
مبلغ
ریال
توضیحات
درگاه پرداخت
کد امنیتی
در حال بارگذاری..
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست
ادامه

شناسه پرداخت

راهنمای عملیات
شماره حساب/ وام
کد امنیتی
در حال بارگذاری..
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست
نمایش
نکات امنیتی
درخواست نام کاربری و رمز عبور
کد ملی
تلفن همراه
کد امنیتی
در حال بارگذاری..
بستن